Mazsalacas vidusskola

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola. Un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji

T/fax:+371 64251270  vidusskola@mazsalacasnovads.lv

#StandWithUkraine

ĒDIENKARTE

4. - 8. decembris

1. - 4.kl.   5. - 12.kl.

 

   A close up of a logo

Description automatically generated
„Let Me Show You Around“ Erasmus+  4.LTTA Itālijā Bitonto 

Ierašanās

No rīta izceļojām no Mazsalacas un devāmies uz Rīgu, kur tālāk ar 2 lidojumiem nonācām Bari un tālāk aizbraucām uz Bitonto. Ierodoties Bitonto B&B hotelī, kur palikām, mēs bijām izbrīnīti, redzot istabiņas, jo tās izskatījās pēc muzeja un mums bija lielas bailes saplēst trauslās vecās lietas, kas atradās istabiņā. Tālāk vakarā devāmies uz picēriju, kur tālākās dienās vakariņojām vairākas reizes. Tur iepazināmies ar jauniem draugiem.

  1. diena

No rīta ieradāmies skolā. Sākām dienu ar prezentācijām par katru skolu un iepazīstināšanar sevi. Tālāk ar jauniegūtajiem draugiem devāmies aplūkot pilsētu, kurā mēs uzturējāmies Bitonto

2.diena

 Otrajā dienā mēs devāmies uz Kastellanas alām,  kas atrodas 122m dziļumā un ir apmēram 3348m garas

Kā arī mēs pastaigājāmies pa Alberobello pilsētu, kurā bija ļoti interesanta arhitektūra un arī ļoti patīkams ēdiens, un apskates objekti. (Trepes ar sirsniņām, mīlas skulptūra)

Devāmies arī aplūkot Polignano, kurā bija iespējams redzēt  jūru, un nogaršot jūras veltes.

3.diena

Trešajā dienā mēs gājām pārgājienā pa Bitonto šaurajām ieliņām, kur aplūkojām katedrāles un apkārtējo māju arhitektūru visā tās krāšņumā

Tālāk devāmies nogaršot tā saukto street food, kas šajā gadījumā bija maizītes! Par cik itāļiem ļoti patīk ēdienus taisīt, pievienojot daudz olīveļļu, šīs maizītes bija nu ļoti ļoti eļļainas

4.diena

No rīta devāmies ar autobusu uz saimniecību, kur varējām redzēt visu procesu, kā ražo mocarellu. Sākot ar kūts apskatīšanu un beidzot ar pašu mocarellas siera pagaršošanu. Tālāk bija iespēja aplūkot plašo saimniecību, kas piederēja vienam īpašniekam jau ilgus gadus. Tur bija arī dažādas atrakcijas un interesanta trasīte pa kokiem. Nobeidzām šo dienu ar pusdienām arī vienā no saimniecības ēkām.

5.diena

Piektajā dienā mēs devāmies uz divām ļoti skaistām un apbrīnojamām pilsētām. Pirmā bija Gravina, kur atradās klints no kuras bija iespējams redzēt skaisto pilsētas profilu un bija iespēja pāriet pāri tiltam, uz kura tika filmēta Džeimsa bonda filma” No Time To Die”, jeb nav laika mirt. Tad mēs devāmies uz Matēru, kas ir maza un apbrīnojama pilsēta, upes veidotā kanjonā, protams bija iespēja arī arhitektūru aplūkot no augšas, uzkāpjot skatu punktā.

6.diena

Sestajā dienā mēs  ar vilcienu braucām uz Bari, kur mums bija iespēja aplūkot vēl vienu katedrāli. Devāmies caur šaurajām Bari vecpilsētas ieliņām, kur iegādājāmies magnētiņus, ko vest latviešu draugiem un ģimenei! Pēc garās un nogurdinošās pastaigas, piestājām pie vietējās ģimenes uzņēmuma un pasūtījām garšīgu jo garšigu picu, kura atkal bija ļoti eļļaina! 

7.diena

Pēdējā dienā izvācamies no mūsu viesnīcas un devāmies uz Bari atkal ar vilcienu. Pavadījām Bari vairākas stundas, staigājot pa veikaliem un aplūkojot jūru. Tad devāmies uz lidostu, tālāk ieradāmies Vīnē, kur palikām pa nakti un nākamā rītā devāmies atpakaļ uz Latviju!