Mazsalacas vidusskola

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola. Un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji

T/fax:+371 64251270  vidusskola@mazsalacasnovads.lv

Vārda dienu šodien svin: Brīve, Doloresa, Aleksandrs

Stundu izmaiņas

 

PIRMDIEN, 18. NOVEMBRĪ


OTRDIEN, 19. NOVEMBRĪ

TREŠDIEN, 20. NOVEMBRĪ
CETURTDIEN, 21. NOVEMBRĪ

PIEKTDIEN, 22. NOVEMBRĪ

 

   Pasākumi

11. - 15. NOVEMBRIS

ĒDIENKARTE 

19. - 22. novembris

partika1. - 4. KL.

5. - 12. KL.

 


TELPU NOSLOGOJUMS

Aktu zāle       Sporta zāle

NordPlus logo

Nord Plus projekts ‘’Math Through fingers’’ 
Mazsalacas vidusskolā
05. – 10. 10. 2014.

     Mazsalacas vidusskolas 10. un 11. klašu skolēni Nord Plus projekta ‘’Math Through Fingers 2014 – 2016’’ ietvaros no 5. līdz 10. oktobrim uzņēma viesus no Pasvalys Petras Vileišis ģimnāzijas (Lietuva) un Rydhave Slots Efterskole (Dānija). Trīsdesmit pieci viesi šīs vizītes laikā dzīvoja mūsu skolēnu ģimenēs. Projekta mērķis bija šo piecu dienu laikā izgatavot spēli, kas attīsta loģiku un matemātisko domāšanu skolēniem no 1. līdz 4. klasei.

NordPlus 1     5.oktobrī notika oficiālā projekta atklāšana aktu zālē. Klātesošos uzrunāja Mazsalacas vidusskolas direktore Zaiga Ivana un Nord Plus projekta koordinatore Inga Špokavičiene no Lietuvas. Pēc tam katras (valsts) delegācija iepazīstināja ar sevi. Tad sekoja stundu gara ekskursija pa skolu, Valtenberģu muižu un tās parku. To vadīja mūsu skolas skolēni - gidi. Atgriežoties skolā, projekta dalībnieki tika sadalīti deviņās grupās, lai viena daļa dotos veidot kubus kopā ar mājturības skolotāju Antonu Karānu un otra - ornamentus šai spēlei kopā ar Zani Lusti un Guntaru Bērziņu. Pēc vakariņām ģimenēs  skolas aktu zālē bija iespēja apgūt latviešu dančus, kurus mācīja dejošanas skolotāja Aija Vidovska.

     Otrdien skolēniem bija jāierodas skolā pulksten 8.30, jo līdz pulksten 9 bija iespēja apskatīt iepriekšējās dienas notikumus fotogrāfijās. Pēc tam sekoja kubu, ornamentu un spēles rāmja veidošana. Šajā dienā viesu studenti apguva latviešu valodu, devās uz Rencēniem, lai apskatītu uzņēmumu ‘’VARIS Toys’’ un Oleru muižu. Vakarā bija iespēja piedalīties dažādās stafetēs, kuras vadīja mūsu skolas sporta skolotāji Ligita Piešiņa un Zintis Liepa.

NordPlus 2

     Trešdien septiņiem skolēniem bija jāpabeidz kubu un rāmja veidošana. Trīsdesmit divi krāsoja kubus, seši gatavoja grāmatu ar pašu izveidotajiem ornamentiem. Apguvām lietuviešu valodas pamatus, pēc tam viesi tika sadalīti trīs grupās un kopā ar latviešu skolēniem – gidiem un devās uz Skaņākalna parku. Grupas satikās pie Skaņākalna klints, kur tika dziedātas dziesmas, uzņemta kopbilde. Visi ekskursanti kopā devās uz atpūtas vietu, kur viņus sagaidīja skolotājas Guntas Jēkabsones gatavotā zupa. Arī šajā vakarā bija iespēja nodarboties ar sportu, piemēram, spēlēt basketbolu un volejbolu.

     Ceturtdien  skolēni apguva veiksmīgas reklāmas veidošanas prasmes. Nodarbības vadīja Mazsalacas novada Domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis, Mazsalacas vidusskolas ekonomikas un matemātikas skolotājs Kristaps Svīķis un uzņēmējs Kaspars Vāle. Bija jādarbojas arī praktiski – jāizveido reklāma izgatavotajai spēlei un tā jāprezentē. Šajā dienā mācījāmies dāņu valodu, cepām latviešu pīrāgus, marmorizējām sveces un izgatavojām ziedus no auduma. Atvadu vakarā tika atklāta spēle un koncertā uzstājās skolas ansamblis un deju kolektīvs.

     Piektdiena bija šī projekta pēdējā diena. Tās dalībnieki iepazīstināja ar paveikto Mazsalacas skolēnus no 1. līdz 12. klasei, kā arī saņēma sertifikātus par piedalīšanos un dalījās savos iespaidos par piedzīvoto Mazsalacā. Daži latviešu skolēni devās līdzi dāņu un lietuviešu viesiem uz Rīgu, kur apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku un Vecrīgu.

NordPlus 3

Šī bija tikai pirmā tikšanās kādā no valstīm Nord Plus projekta ietvaros. Jau 2015. gadā no 13. līdz 18. oktobrim piecpadsmit mūsu skolas skolēni dosies uz Dāniju, lai veidotu jaunu spēli Rydhave Slots Efterskole, un 2016. gada aprīlī tie paši skolēni dosies uz Lietuvas Pasvalys Petras Vileišis ģimnāziju. Tā bija lieliska iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, uzlabot angļu valodas zināšanas un kopā labi pavadīt laiku.

Paldies Nord Plus projekta darba grupai: Zaigai Ivanai, Raimai Pētersonei, Baibai Meļķei, Guntai Jēkabsonei, Zanei Lustei, Antonam Karānam, Kristapam Svīķim, Valentīnai Golovņai un Lilijai Gūtmanei!

Vairāk bilžu ==>SmileyCamera<==

Krista Andersone, Kate Anna Lauzne, 11.klase
21.11.2014.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

  Es piekrītu sīkfailu izmantošanai