Mazsalacas vidusskola

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola. Un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji

T/fax:+371 64251270  vidusskola@mazsalacasnovads.lv

Mazsalacas vidusskolas Erasmus+ projekta  “Let me show you around” 2019-1-LV01-KA229_060432 1.skolēnu mobilitāte norisinājās Rakverē 2020.g.10.-15.februārī.

   3 vidusskolēni ar pavadošajiem pedagogiem devās iepazīt jauno partnerskolu Igaunijā, kas atrodas netālu no līdzšinējās Tāmsalas sadraudzības skolas.

 

   1.projekta dienā tika izrādīta Rakveres privātā ģimnāzija, kas pārsteidza ar to, ka privātskolas statuss dod tai vairāk iespēju pieņemt lēmumus, toties skolēniem mācības notiek bez maksas. Nelielās platības dēļ galvenajā koka ēkā, skola ir uzcēlusi ekoloģisku un modernu sākumskolas ēku pagalmā, iegādājusies netālo bijušo padomju laika pakalpojumu ēku, renovējusi un iekārtojusi modernas mācību telpas mākslas un mājturības un tehnoloģiju stundām un interešu izglītībai.

   Rakveres skola dalījās savā pieredzē valodu nedēļas organizēšanā. Līdz ar to skolēni ne tikai atrādīja mājasdarbus, skolas prezentācijas, bet arī uzstājās ar sagatavotu priekšnesumu skolas koncertā, piedalījās dažādās ar valodām saistītās aktivitātēs, apmeklēja stundas. Koncertā grieķu dejas laikā tika aicināti iesaistīties arī pārējie. Prieks, ka mūsu skolēni iemācījās ko jaunu, kā arī saņēma daudz atzinības par pašu priekšnesumu – dziesmu „Ziemu apēst”, ko izpildīja ar ukuleles pavadījumu.

   Projekta nedēļas laikā iepazinām dalībniekus no pārējām partnerskolām Grieķijā, Portugālē un Itālijā. Kopīgi strādājām pie projekta tēmām, kā arī bija lieliska iespēja doties dažādos izglītojošos braucienos. Rakveres privātā ģimnāzija ir arī eko skola, savukārt vide ir arī viena no projekta galvenajām tēmām. Viesojāmies Rakveres domē un uzzinājām, kā Rakvere īsteno dažādus dabai draudzīgus projektus, ka Igaunijā ir attīstīts elektro-auto uzlādes tīkls ar stacijām līdz 100 km attālumā. Dabas muzejs piedāvāja izglītojošas un saliedējošas spēles, dabas velšu degustācija. Jaunums mūsu grupai bija nogaršot ķērpjus. Meža muzejā katrs varēja pārbaudīt, vai atpazīst kokmateriālus, pagatavot savu radošo darbu.

   Nedēļas laikā skolēni apmeklēja vietējās saimniecības, kas nodarbojas gan ar, piemēram, aitu audzēšanu, gan tūrismu. Skolēni devās izjādē ar zirgiem, piedalījās radošās darbnīcās, gatavoja suvenīrus. Projekta dalībnieki arī tika aizvesti ekskursijā uz Narvu un Kuremae. Protams, viesošanās Rakverē nav iedomājama bez tās pils apmeklējuma. Rakveres pils piedāvā interesantas izglītojošas un praktiskas programmas, kas padara apmeklējumu interesantu.

   Vizītes laikā dalībnieki dzīvoja viesģimenēs vai viesnīcā, bija paspējuši jau sadraudzēties ar pārējiem dalībniekiem. Lai arī Igaunija ir tepat blakus, prieks, ka skolēni uzzināja, pamēģināja, redzēja arī ko jaunu.

   Projektu koordinē Mazsalacas vidusskola.

   Projektu 100% apmērā finansē Eiropas Savienība, piešķirot tam 33195,00 eiro.

Vineta Tiltiņa,
projekta koordinatore.
Autores foto.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

  Es piekrītu sīkfailu izmantošanai