Šobrīd, kad mūsu prāti pārņemti ar domām par to, kurš pārstāvēs Latviju Eiropas Parlamentā, vēlos pastāstīt, ka arī Mazsalacas vidusskolas skolēniem Erasmus+ projekta  “Jaunie uzņēmēji – mācīšanās no pieredzes” ietvaros š.g.martā bija iespēja viesoties Briselē, Eiropas Parlamentā, un iepazīties ar tā darbību. Uzzinājām gan to, ka EP deputātiem nav jāprot angļu valoda, jo katram ir algots profesionāls tulks, gan to, kādas priekšrocības sniedz atrašanās Eiropas Savienībā, gan to, cik svarīgi ir katram piedalīties šajās vēlēšanās, lai izvēli mūsu vietā neizdarītu kāds cits. Jāatzīst, ka šī skolēnu vizīte Beļģijā arīdzan bija iespējama Eiropas Savienības finansētā projekta Erasmus+ dēļ.

      Projekta mērķis bija viesoties Sint Romboutscollege jeb Svētā Rombouta koledžā Mekelenā, Beļģijā. Skolā mācās vairāk kā 1000 skolēnu, tās pirmsākumi datējami ar 1863. gadu, senatnīgā ēka renovēta 2012.gadā. Viesošanās šajā mācību iestādē atstāja milzīgu iespaidu un pārdomas. Skolēnu skaits katru gadu pieaug, vecāki stāv garās rindās, lai viņu bērni varētu mācīties tieši šajā ģimnāzijā, skolēni ļoti motivēti, prasīgi pret skolotājiem, ieinteresēti uzzināt vēl un vēl, jo plāno jau studijas nākotnē. Telefonu lietošana skolā ir kategoriski aizliegta, un neviens pat neapspriež šo faktu, skolā visi ierodas savlaicīgi, kavējuma gadījumā reģistrējas pie direktora, un atkārtotiem šādiem kavējumiem ir nepatīkamas sekas. Starpbrīžos skolēni atpūšas skolas pagalmā pieaugušo uzraudzībā vai arī patstāvīgi mācās datorklasēs. Skolā ir baseins, skolēni un skolotāji pārsvarā pārvietojas ar velosipēdiem, arī 20 un 30 km attālumā uz skolu un mājup. Katrā klasē ir neliels krusts pie sienas, pilnīgi visiem skolēniem ir obligāta kristīgā mācība, svētkos visa skola dodas uz katedrāli. Skolā darbojas vecāko klašu skolēnu ansamblis, jaunieši dzied un spēlē dažādus instrumentus. Ļoti augsta savstarpējās saskarsmes kultūra un motivācija, vēlme darboties brīvprātīgi labajos darbos gan skolā, gan pilsētā. Pati pilsēta Mehelena ir tīra, sakopta, klusa un aktīva Beļģijas lielpilsēta ar skaistu, senatnīgu arhitektūru, laipniem, smaidīgiem cilvēkiem, kas, galvenokārt, pārvietojas pa pilsētu braucot ar velosipēdiem.

     Projekta akcents Beļģijas vizītē tika likts uz sociālo iekļaušanu un uzņēmējdarbību, kur arī mūsu skolēniem bija jāplāno iespējas, kā jaunieši varētu savā brīvajā laikā palīdzēt kādam, kam tas būtu nepieciešams. Mūsu skolēnu vīzija bija brīvprātīgais darbs Mazsalacas slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļā palīdzot izvest pastaigās ar ratiņkrēsliem slimniekus, lasot tiem priekšā grāmatas un apciemojot. Tāpat palīdzēt organizēt spēles un izpildīt mājas darbus sākumskolas skolēniem pagarinātajā dienas grupā skolā. Jācer, ka šīs idejas kādu dienu arī realizēsies dzīvē un no vīzijām pārtaps par īstenību.

     Beļģijas vizītes laikā bija iespēja paviesoties dažādās pilsētās – Mehelenā, Antverpenē, Brigē, Briselē un citur. Katra pilsēta attīstās, ir mūsdienīga, taču visas kā viena lepojas ar saviem seno dienu dārgumiem – seniem namiem, katedrālēm, kuģu piestātnēm un tuneļiem zem upes, klosteriem, tiltiem un kanāliem. Dziļa cieņa pret pagātni, savstarpēja cieņa vienam pret otru, vēlme uzzināt un mācīties, vēlme dzīvot skaisti, veselīgi, dabai draudzīgi, saudzīgi pret vājākajiem, pašdisciplīna un atbildība  - tās ir lietas, ko pamanīju Beļģijā.

     Lai mums vērīgas acis pārvērtēt sevi, notiekošo mums apkārt, drosme mācīties un mainīties uz augšu!

Skolotāja Ineta Martinsone

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

  Es piekrītu sīkfailu izmantošanai